Dil ile oynamanın
uslanmaz neşesinden mi
sessiz sözsüz gerçeğin
peşine düştüm?

Disiplinlerarası araştırmacı, amatör doğa gözlemcisi, anlatı ve haiku meraklısıyım.

Bilgisayar mühendisliği altyapım üzerine, 2006 yılından beri interaktif medya tasarımı alanında akademisyen olarak çalışıyorum. Araştırmalarım dijital medya ve teknoloji felsefesi, ekoloji, sanat ve tasarım alanlarının kesişimlerinde gezinmekte. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak yürüttüğüm eğitim ve akademik faaliyetlerime ve detaylı özgeçmişime şuradan ulaşılabilir.

Bu sitede, daha ziyade akademi dışı keşif ve üretim alanlarım olan doğa gözlemi, şiir, yazı, haiku ve Zen ile, sanatsal üretimlerimin bir kısmını bir araya getirerek sunmaya niyet ettim.


I have been an interdisciplinary scholar, amateur naturalist, narrator and haiku enthusiast.

Leveraging on my computer science background, I have continued my academic works in the field of interactive media design since 2006. My research interests have been wandering around the crossroads of digital media and philosophy of technology, art, ecology, and design. My academic and teaching activies, and my detailed resume can be accessed here.

In this website, I intend to bring my artistic approach together with some of my explorations in naturalism, prose, haiku and Zen studies. 


Contact: umuttasa (@) gmail.com

Instagram @umuttasa All works by me. You are free to copy and redistribute the material for non-commercial purposes and without modifying the original works, as long as you give the appropriate credit.
Bu sitedeki hiç bir metin, görsel ve yapıt alıntı değildir. Atıfta bulunularak, üzerilerinde değişiklik yapılmadan ve ticari olmayan amaçlarla kullanılıp paylaşılabilir.This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.*Video işlerinin tamamının  görüntülenebilmesi için mobil cihazların düşük güç modundan çıkarılması veya masaüstü tercih edilmesi önerilir.
*Low battery mode in mobiles prevent some videos from playing. Disable for full experience or prefer desktop. 


Mark